2 yıl önce

Avatar (2009)

Genel Bakış

Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklar. Bilimadamları, kendi NA'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na'vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na'vier ile barışçıl yollardan temas kurmak. Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.

Bu dizi özeti Yapay Zeka dizimia yapay zekası tarafından otomatik olarak oluşturuldu.
 • Ülke

  Amerika

 • IMDb Puanı

  7.8 (1221570 oy)

 • Takipçi

  228

 • Yapım Yılı

  2009

 • Süre

  162 dk

Avatar Adlı Yapımı İzleyenlere Öneriler

The Fifth Element

Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Alien³

Aksiyon, Korku, Bilim Kurgu

84 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@954197___apocalypce2 1 yıl önce
Yıllar geçse de üstünden bu kalp seni unutur mu? 2009 yılında izlediğim bir filmi dün oturup tekrar izledim. 3D izlemek gerçekten çok keyifliydi. Ava... [Devamını gör..]
Yıllar geçse de üstünden bu kalp seni unutur mu?2009 yılında izlediğim bir filmi dün oturup tekrar izledim. 3D izlemek gerçekten çok keyifliydi. Avatar filminde kullanılan kameralar 3D yapımların en iyisi diyebilirim. James Cameron'un ne kadar da kaliteli bir yönetmen olduğunu bir kez daha anladım. Filmi beğenmeyen kişileri falan dinlemeyin derim. Aldığı puanı ve kazandığı parayı sonuna kadar hak ediyor. Filmle ilgili en ilginç olanı bu kadar sağlam tutan bir yapımın hala 2. filminin çıkmamış olması. Normalde Hollywood affetmez hemen yapardı ama işte iyi film yapmak biraz zor iş sanırım. Başından sonuna kadar bir an bile sıkılmıyorsunuz. Özellikle içinde saklı senaryo çok başarılıydı. Başka dünya başka gezenler... İnsanlardan nefret ettirip sizi bu dünyaya bağlayan bir yapım. Avatar bir efsaneydi kısacası. Hala izlemeyen biriysen ne şanslı kişisin der hemen izlemeni öneririm. 3D şansın varsa öyle izlemen daha keyif verecektir.
30
@sardunya0 1 yıl önce
2. filmi sabırsızlıkla bekleyenler:person_raising_hand:♀:metal:
90
@yunusemrexxx 1 yıl önce
Şu filmin devam serisini getirebilselerdi bi yaaa. Kaçıncı defa izlediğimi unuttum artık. Böyle bir aksiyon yok, böyle bir gerçeklik yok, mükemmel öte... [Devamını gör..]
Şu filmin devam serisini getirebilselerdi bi yaaa. Kaçıncı defa izlediğimi unuttum artık. Böyle bir aksiyon yok, böyle bir gerçeklik yok, mükemmel ötesi. Tek üzüldüğüm nokta kendi ırkına ihanet etmesi ve şu kesin ki gelecek filmlerinde kesin insan ırkı ile savaşacak tekrar. Bu düşünce dışında her şeyi çok sevdim, başlangıcı güzel, şâşâlı; finali inanılmaz güzel. Umarım sinemada izleme fırsatı bulmuşsunuzdur çıktığı zamanlarda, sinema atmosferi çok farklı ve güzel.
100
@0402af2003 1 yıl önce
Yıllar önce Amerikan yerlilerine yapılan şeyleri bilim kurguya uyarlayıp filmini yapmışlar. Şair burada diyorki tarih tekerrürden ibarettir.
100
@ecrinkim 1 yıl önce
kaç yıl oldu bu kadar iyi ve izlenen filmin 2. sini çıkarmadılar
50
@843257___qara 1 yıl önce
filimi ne kadar izlediyimi unutdum baya baya iyi filim zaten her kes biliyo nasıl filim oldunu sözlere ihtiyac yok sanıyorum :slight_smile::thumbsup::... [Devamını gör..]
filimi ne kadar izlediyimi unutdum baya baya iyi filim zaten her kes biliyo nasıl filim oldunu sözlere ihtiyac yok sanıyorum :slight_smile::thumbsup::two_hearts:
91
@g:tanhelin0 1 yıl önce
cok güzeldi :white_check_mark:
61
@g:kursatsfk6161 1 yıl önce
2 defa izledim gerçekten film süperdi. Bence hayatımda izlediğim en iyi animasyon filmlerinde 1. sırada bu yer alır. Tez vakitte 2. si çıkar umarım :s... [Devamını gör..]
2 defa izledim gerçekten film süperdi. Bence hayatımda izlediğim en iyi animasyon filmlerinde 1. sırada bu yer alır. Tez vakitte 2. si çıkar umarım :slight_smile:
100
@g:ibrahimkarabela124 1 yıl önce
Avatar 2 çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum :blush:
110

Bildir

Sorunu anlamamıza yardım et. Bu filmi hangi sorundan dolayı bildiriyorsun?

cl